קופסת ההפתעות: צעצועים מדליקים מקרטונים

חנות ירקות, בית בובות, מכונית או תחנת דלק: עם קצת יצירתיות, דבק וסכין יפנית אפשר לבנות לילדים עולמות שלמים מקרטונים פשוטים, שאף צעצוע קנוי לא יוכל להחליף את הקסם שלהם. אז רגע לפני שאתם זורקים אריזות של מוצרים חדשים שקניתם, קבלו 12 דוגמאות שיעניקו לכם השראה מה אפשר לעשות איתן

נטעלי גבירץ | mako | פורסם 20/05/12 18:52:02

כבר כשנולדים הילדים, די ברור שלמרות שרכשנו עבורם את הצעצועים ההתפתחותיים הכי יוקרתיים בסביבה, הם יעדיפו לשחק עם המפתחות, המשקפיים, תג הבובה או בקבוק הפלסטיק שמלאנו בקטניות. כשהם גדלים, משום מה, רוב ההורים ירימו ידיים וירכשו עוד ועוד צעצועים מתועשים וממותגים. ובכן, אפשר גם אחרת, הרבה יותר זול, והרבה יותר מגניב. קופסאות קרטון בגדלים שונים יכולות להפוך לכל דבר שבעולם, מצעצועי התפתחות ועד לסביבות משחק שכל ילדי השכונה יתקנאו בהן. כל מה שצריך זה קצת דבק, סכין והרבה רצון טוב. ריכזנו עבורכם תריסר פרוייקטים מלהיבים כאלה:

חנות ירקות

 

יצירות מקרטונים9
אפשר גם למכור בה צעצועים, בגדים או כל מה שהילדים ירצו
 צילום מסך

 

 

 

 

 

 

בעזרת קופסאות גדולות וכמה קטנות יותר ניתן ליצור לילד חנות של ממש, בה יוכל למכור לחבריו ולבני משפחתו כל מה שעולה על רוחו. אפשר להכין גם קופה ושטרות נייר. מדובר גם בפעילות חינוכית במיוחד, בה המשפט 'כסף לא גדל על העצים' מקבל טוויסט נחמד.

 

טירה או בית בובות

 

יצירות מקרטונים1
שווה יותר מכל פלמוביל
 צילום מסך

 

 

 

 

 

 

די לבתי הבובות הקנויים. בעזרת קרטון אחד והרבה דמיון אפשר ליצור לילדים טירה, ארמון, בית בובות או כל מבנה אחר שנפשם חשקה בו. בטירה שבתמונה יצרו, בקלות רבה, שער מתקפל בסגנון ימי הביניים.

 

תחנת דלק ומכונית

 

יצירות מקרטונים2
תחנת הדלק הכי זולה באיזור
 צילום מסך

 

 

 

 

 

 

קופסה יכולה להפוך לאוטו בקלי קלות, בעזרת צלחות חד פעמיות שיהפכו לגלגלים והגה, ומה יותר נחמד מאשר ליצור לה גם תחנת תדלוק קטנה, שתהפוך את המשחק למתאים לשניים?

 

מסלול מירוצים

 

יצירות מקרטונים5
עכשיו יהיה להם מוטיבציה לסדר את המכוניות במקום
 צילום מסך

 

 

 

 

 

 

במעט מאוד השקעה ניתן ליצור לילדים סביבה מגניבה להסעת צי המכוניות הקטנות שלהם. הצעצוע מקרטון גם יכול לשמש כ'חניה' לכל המכוניות שמסתובבות בכל מקום בבית. בדוגמה שבתמונה הציבו במרכז תחנת דלק, אך אין גבול לאפשרויות ולמסלולים שניתן ליצור.

 

לסדר צורות

 

יצירות מקרטונים4
התאימו את החורים לגודל הצעצועים של הילדים
 צילום מסך

 

 

 

 

 

 

כולנו מכירים את המשחק ההתפתחותי האהוב הזה בקטן: מדובר בקופסה עם חורים בצורות שונות שהילד צריך להחליק לתוכה את הקוביות במקומות הנכונים. ובכן, בעזרת קרטון מרובע אפשר ליצור בקלות גרסה מוגדלת ואת החורים לחתוך על פי הצעצועים שיש לילד. כך מתקבל גם מקום אחסון חכם.

 

כדורים נופלים

 

יצירות מקרטונים3
למדענים הקטנים שבחבורה
 צילום מסך

 

 

 

 

 

 

ניוטון הקטן שלכם מאוד יהנה לגלות את נפלאות כח המשיכה בעזרת המשחק החמוד הזה שמשלב בין קרטון אחד לכמה גלילי נייר סופג שנחצו באמצע והודבקו על המשטח. כל מה שצריך זה מספר כדורים או גולות גדולות, והמשחק מתחיל.

 

שוטי ספינתי

 

יצירות מקרטונים6
רק את תנסו להכניס אותה למים
 צילום מסך

 

 

 

 

 

 

לפי התמונה, סירת הקרטון הזאת יכולה להשיט בבטחה שלושה ילדים חמודים ולהפוך את הסלון שלכם ברגע לאיזור מימי מרגש, ואת אחר הצהרים לסוער ויוצא דופן.

 

אווירון

 

יצירות מקרטונים7
קצת השקעה והשמיים הם הגבול
 צילום מסך

 

 

 

 

 

 

בשביל לשמח ילד אחד עד השמיים, צריך כמה קופסאות קרטון, פרופלור מגניב, וזהו פחות או יותר. עכשיו השמיים הם הגבול.

 

הדוור בא היום

 

יצירות מקרטונים8
רואים ילדים? פעם היה דואר
 צילום מסך

 

 

 

 

 

 

הרעיון הזה הוא חינוכי במיוחד, ונותן להורה אפשרות להסביר לילדיו את נפלאות הדואר רגע לפני שזה פס מהעולם. תוסיפו לכך גם פעילות מגניבה של כתיבת מכתבים וציור ציורים לכל בני המשפחה, ומצאתם להם כמה שעות טובות של תעסוקה.

 

בית

 

יצירות מקרטונים10
לא צריך אישורי בנייה כדי להוסיף חדרים כל כמה זמן
 צילום מסך

 

 

 

 

 

 

מאז 'הבית של יעל', כולנו יודעים שתשוקתו הגדולה של כל ילד הוא בית קטן משלו, וקופסאות קרטון יכולות לספק את התשוקה הזאת, בעיקר אם מחברים ביניהן ויוצרים טירה שהיא גם מסלול מכשולים.

 

תיאטרון בובות

 

יצירות מקרטונים11
פריט חובה בכל חדר ילדים
 צילום מסך

 

 

 

 

 

 

כנראה שזהו הרעיון הפשוט והעתיק ביותר מכל אביזרי הקרטון: קופסה עם חור, ואולי אפילו איזה וילון נחמד מבד, תהפוך ברגע לתיאטרון בובות שמאחוריו הילד יכול ליצור הצגות ולבדר את כל בני המשפחה.

 

חללית

 

יצירות מקרטונים12
פתאום המטוס נראה פשוט
 צילום מסך

 

 

 

 

 

 

לילדים שאוהבים את החלל אפשר ליצור חללית של ממש. בהתאם לגודל הקופסה אפשר שזאת תהיה חללית לאסטרונאוט יחיד או לז

 

 

 

 

 

 

 

במקור – Mako 

http://www.mako.co.il/home-family-kids/products/Article-3dbd8f7bcea6731006.htm

וג, שיצאו יחד דרך תקרת הסלון למסע בין כוכבים.